Robert St. Bokacki

Robert St. Bokacki

Wiceprezes Zarządu Kontekst HR Polska / CEO
28 marca 2022

Jak osiągnąć dobrostan w cieniu wojny?

Żyjemy w cieniu wojny w Ukrainie. Przez ten czas pewnie trochę się do niej przyzwyczailiśmy, ale to nie...Robert St. Bokacki
Robert St. Bokacki

Wykształcenie

  • Studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
  • Absolwent kursów trenerskich prowadzonych w ramach programów Rady Europy w Polsce, na Węgrzech i w Szwajcarii.
  • Absolwent „Akademii Strategicznego Przywództwa” ICAN Institute/Harvard.
  • Certyfikowany coach – absolwent międzynarodowej szkoły coachingu ICC (International Coaching Community).
  • Certyfikat Success Insights®, uprawniający do korzystania z tej metody w pracy szkoleniowo-doradczej i coachingowej.

Praca zawodowa

Swoje pierwsze kroki stawiał jako menadżer w sektorze pozarządowym, w latach 1993-99 opracowując i wdrażając m.in. systemy szkolenia kadr kierowniczych, budowania rozwoju i zarządzania zmianami. Od 1998 roku, przez następne pięć lat na stałe współpracował z czołowymi firmami doradczo-szkoleniowymi, zajmując się tworzeniem i realizacją programów szkoleniowych oraz doradztwem dla kadr menedżerskich i handlowych.

Prowadził również szkolenia w ramach Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Obecnie jest także doradcą sektora pozarządowego i autorem publikacji z tego zakresu.

Prelegent podczas organizowanych przez Instytut Zarządzania ogólnopolskich konferencji „KADRY”, seminariów Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej, Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami (PSZK) i wielu innych.

Autor wielu artykułów o przywództwie, zarządzaniu, motywowaniu, sprzedaży i rozwoju osobistym. Publikuje m.in. w „Personelu i Zarządzaniu”, „Personelu Plus” i „Beneficie”.

W Kontekst HR

Od 2003 roku wiceprezes zarządu i konsultant w Kontekst HR International Group. W latach 2006 – 2008 koordynował wdrożenie projektów zagranicznych firmy na terenie Ukrainy i Rosji. Rok później został dyrektorem ds. sprzedaży, a od grudnia 2010 r. dyrektorem generalnym (CEO) Kontekst HR Polska.

Jest autorem projektów szkoleniowych i konsultingowych Kontekst HR z zakresu: przywództwa, przywództwa inspiracyjnego i charyzmatycznego, języka przywództwa, kierowania ludźmi, motywowania, zarządzania zmianami, zarządzania retencją pracowników, zarządzania przez cele, planowania średnio- i długookresowego, zarządzania zespołem, rozwiązywania problemów, kreatywnego myślenia, języka inspiracyjnego, oceny pracownika, coachingu, negocjacji, obsługi klienta, zarządzania czasem, zarządzania projektami, szkolenia trenerów, prezentacji i wystąpień publicznych, sprzedaży i wielu innych.

Autor książek: „Human Management, czyli jak kierować ludźmi po… ludzku”, „LEADERSHIP TOOLBOX. Ludzki kontekst przywództwa”, “LEADERSHIP TOOLBOX. Narzędzia nowoczesnego menedżera”.

Projekty zrealizowane dla Kontekst HR

Jako konsultant i coach współpracował z ponad 100. organizacjami w Polsce i za granicą, w tym m.in. z: Philips, Toyota, 3M, Euronet, Sygma Bank, GlaxoSmithKline, Biomed, Nivea, Mondelez, Nestle, Unilever, Hortex, Gemalto, International Paper, Sulzer Chemtech, Heesung, Sitech, Jabil, Dovista, Ceva Logistics, BASF, Infosys BPO, Aspen, Sodexo, Danone, ISS, Intermarche, Axtone, PwC, Ernst&Young, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ministerstwo Obrony Narodowej, Centrum Medyczne ŻELAZNA, Amcor, Anwil, Asseco, Auchan, Deloitte, DCT Gdańsk, DPD, EMC Instytut Medyczny, Grupa PCC, Kinguin, Mann + Hummel FTP, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Neonet, OSM Piątnica, Paroc, Polska Grupa Energetyczna, PPG, Santander, Signify, Ultimo, Vision Express.

Klienci o mnie

Drugiego dnia uczestnicy mówili, że zajęcia Roberta były świetne. Ja znów odczułam na własnej skórze, że zdecydowanie atmosfera się polepszyła i było to na pewno Waszą zasługą. Dokonaliście niemałego cudu w mocno trudnym dla nas temacie.

Podziwiam charyzmę Roberta Bokackiego. Niesamowity człowiek.

Kolejne świetne szkolenie poparte wieloma przykładami z życia wziętymi i anegdotami.

Bardzo fajne było to, że mimo częstych wielowątkowości wypowiedzi, trener nigdy nie gubił wątku.

Doskonały mówca i coach! Podaje przykłady poparte własnym doświadczeniem. Dzięki Robertowi i jego pracy świat jest zdecydowanie lepszy. Dziękuję!

Dużo pozytywnej energii. Tak trzymać!

Genialna postawa, duży respekt, jeżeli chodzi o wiedzę i postawę oraz umiejętności.

Pasje

Namiętny czytelnik i kolekcjoner książek (wspólnie z żoną ma ich ponad 10.000) z zakresu teorii i historii literatury, historii idei oraz historii powszechnej i Polski, psychologii, pedagogiki i zarządzania. Był współtwórcą i szefem polskiego oddziału Polsko-Holenderskiej Fundacji Przyjaciół, a także członkiem Rady Fundacji “Dom Zośki”.