Dla Karoliny

„Mamo, ja nie chcę, żebyś poszła do nieba” – usłyszała Karolina od 3,5-letniego syna. I może te słowa można byłoby skwitować uśmiechem, ale nie w tym przypadku. Karolina ma 38 lat, jest matką dwóch synów, żoną, kobietą aktywną zawodowo. Ale Karolina ma też coś jeszcze – glejaka, gwiaździaka anaplastycznego III stopnia złośliwości, nieoperacyjnego. Jej szanse w walce z chorobą zwiększy natychmiastowe leczenie. Jest tylko podstawowy problem – w Polsce Karolina wyczerpała możliwości leczenia. Nadzieję daje terapia w Niemczech. A to, jak wszyscy wiemy, wiąże się z ogromnymi kosztami.

Karolina mieszka w Konstancinie-Jeziornie. Nasza firma – Kontekst HR Polska – 15 lat temu właśnie w tym mieście miał swoją pierwszą siedzibę. Czasem po prostu trzeba zacząć działać, nie oglądając się na nic. Tak jest i tym razem. Włączyliśmy się w akcję zbiórki dla Karoliny.

Współpracująca z nami graficzka Kasia Polkowska-Borek (firma iSparrow) wpadła na pomysł, że musimy pokazać, jak bardzo chcemy pomóc Karolinie. „Karolino, trzymaj się!” to hasło przyświecało Kasi przy projektowaniu. I oto mamy jego wizualizację. Karolinie potrzebne jest nasze wsparcie, a my robimy wszystko, by wiedziała, że jesteśmy z nią, że wspieramy ją w walce z chorobą. Logo jest w ulubionym kolorze Karoliny – zielone!

I to właśnie dla Karoliny 19 sierpnia w godz. 12-22 w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się piknik charytatywny pod hasłem „Konstancin gra dla Karoliny”. Organizatorem imprezy jest Konstanciński Dom Kultury. Występy różnych wykonawców zakończy koncert Renaty Przemyk, która przyjedzie z Krakowa specjalnie dla Karoliny!

Program pikniku charytatywnego „Konstancin gra dla Karoliny” jest jeszcze tworzony, ale już dziś wiadomo, że możemy spodziewać się wielu atrakcji dla rodzin z dziećmi i występów artystycznych na scenie muszli koncertowej. Będą też oczywiście wolontariusze, zbierający do puszek datki na leczenie Karoliny. Informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie facebookowej Konstancińskiego Domu Kultury i specjalnej stronie poświęconej wydarzeniu .

Jeśli mieszkacie w Warszawie lub jej okolicach koniecznie zarezerwujcie sobie czas na odwiedzenie w ten dzień Konstancina.

Żeby pomóc Karolinie nie trzeba jednak czekać do 19 sierpnia. Już dziś można wpłacać pieniądze na specjalne subkonto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” (Bank BZ WBK, 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, koniecznie z dopiskiem: 1630 pomoc dla Karoliny Marcinkowskiej). Informacje o Karolinie wraz z możliwością przelewów internetowych znajdują się na stronie www.

Pamiętajmy, dobro wraca?

Ty też możesz zrobić coś dla Karoliny!