Filmowy kanał edukacyjny Kontekst HR

W internetowym świecie niesłabnącą i wciąż coraz większą popularnością cieszą się filmy. Dotyczy ona nie tylko wielkich produkcji prezentowanych także w telewizji i kinach, ale i filmów od razu przeznaczonych do publikacji w mediach społecznościowych.

Ci, którzy szukają w filmach nie tyle rozrywki, co możliwości uczenia się i rozwoju umiejętności, muszą z uwagą przeczesywać zasoby sieci. Obejrzenie filmu wymaga chwili skupienia. Nie chcemy marnować czasu na obejrzenie kogoś, kto zaprezentuje powierzchowne analizy czy szeroko znane i dostępne informacje. Nie interesują nas gadające głowy. Szukamy aktualnej i nowoczesnej wiedzy przekazanej krótko i dynamicznie.

Czy wiecie, że od maja ubiegłego roku na naszym kanale edukacyjnym (YouTube, Facebook i Instagram) zawsze w poniedziałki zamieszczamy krótki film, w którym konsultant Kontekst HR dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem?

Wybraliśmy dziś dla ciebie trzy filmy dotyczące przywództwa i kierowania ludźmi. Uwaga! Przed tobą 5 minut i 55 sekund inspirującej wiedzy.

„Pendolino przywództwa inspiracyjnego”
– tak zatytułował swój film Robert Bokacki. Dlaczego przyrównuje przywództwo do superszybkiego pociągu? Sprawdź!

„Coachingowy styl zarządzania”
Mariusz Bonk wskazuje, że nowoczesne przywództwo koncentruje się na ludziach. Coachingowy styl zarządzania staje się więc oczywistym działaniem menedżera. I choć menedżer nie musi być zawodowym coachem, to powinien umieć sprawnie korzystać z dobrodziejstw coachingowego stylu zarządzania.

„Motywacyjna rola feedbacku”
Feedback jest jednym z najważniejszym narzędzi menedżerskich. O jego skuteczności decyduje nie tylko treść, ale także forma. Pamiętaj, że feedback jest narzędziem motywacyjnym i dlatego powinien koncentrować się na tym, co pracownik robi dobrze. Obejrzyj film z poradami Jacka Smury.

Podoba Ci się taka formuła? Obserwuj nas na Facebooku, YouTubie i Instagramie, a wtedy w każdy poniedziałek trafi do Ciebie ciekawy film.