Obrazkowe złote myśli o rozwoju osobistym

Miesiąc temu zamieściliśmy przykłady naszych złotych myśli o przywództwie [zobacz tu ]. Tym razem trzy przykłady dotyczące rozwoju osobistego.

Za każdy sukces trzeba zapłacić. Walutą może być czas, ale najczęściej jest nią ciężka praca nad samym sobą. Ci, którzy się doskonalą, zwiększają swoją szansę na osiągnięcie sukcesu.

Thomas Edison uparł się, że wynajdzie żarówkę. Ponoć przeprowadził prawie 10 tysięcy nieudanych doświadczeń. Aż w końcu dopiął swego! Dlaczego? Bo był człowiekiem pasji. A ty? Co jest twoją pasją?

Kiedy w 2007 roku Steve Jobs wracał do Apple’a, firma stała na skraju bankructwa. Jej udział w rynku komputerów nie przekraczał 5%, a nieudane innowacje nadwyrężyły finanse firmy. Mimo to Jobsowi udało się nie tylko uratować Appla przed bankructwem, ale uczynić z niego ikonę współczesnego biznesu. W kwietniu 2017 roku wartość giełdowa spółki z Cupertino (jako pierwszej firmie na świecie) przekroczyła 800 miliardów dolarów!!! Kiedy pytasz, co kierowało Jobsem, odpowiedź jest jedna. Pasja.

Podoba Ci się taka formuła? Obserwuj nas na Facebooku i Instagramie, a wtedy w każdy piątek trafi do Ciebie coś ciekawego do przemyślenia.