Odczarować coaching

Początki coachingu we współczesnym rozumieniu sięgają 1974 roku, kiedy trener tenisa Tim Gallwey w książce „The inner game of tenis” napisał, że najlepszym sposobem pomocy w osiąganiu sukcesu jest nie dawanie rad, ale zadawanie odpowiednich pytań, które pomogą graczowi korzystać z własnego doświadczenia. Zdaniem Gallweya coaching to „proces, który ma uwalniać potencjał danej osoby, co pozwala jej na osiąganie jak najlepszych wyników”. Proces ten opiera się raczej na wspomaganiu w nauce niż na bezpośrednim uczeniu.

Nie trzeba jednak kończyć międzynarodowych szkół coachingowych, żeby w codziennej pracy wykorzystywać potęgę coachingu. Przekonuje o tym Jacek Smura w filmie pt. „Odczarować coaching”.

Film zamieszczony jest na kanale edukacyjnym Kontekst HR International Group (YouTube, Facebook i Instagram), gdzie znajdziesz też inne ciekawe nagrania.

Ale to nie wszystko. Dla naszych klientów mamy jeszcze więcej! Cały film, który trwa ponad 4 minuty, jest dostępny dla członków naszego programu HR Business Partner Club.

Jeśli jesteś członkiem HR Business Partner Clubu kliknij Jeśli chcesz zostać członkiem HR Business Partner Clubu, zapoznaj się z regulaminem i skontaktuj się z nami .