Spełniamy marzenia Oli i Paulinki

Kim są te dziewczynki? To podopieczne Fundacji Dziecięca Fantazja (www.f-df.pl), organizacji non-profit działającej od 2003 roku, której jedynym celem jest wnoszenie odrobiny radości w życie nieuleczalnie chorych dzieci w Polsce poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji.

Życie Paulinki i Oli całkowicie różni się od życia innych dzieci. Wypełnia je ciągłe zmaganie się z bólem, leczenie szpitalne, codzienne zabiegi przedłużające życie i rehabilitacja, często bolesna. Rodzice są w stanie pokryć jedynie podstawowe potrzeby swoich dzieci, o spełnianiu ich życzeń nawet się nie wspomina. A Paulinka i Ola marzą i śnią. Jak każde dziecko. 6-letnia Ola z Mogilna walczy z nowotworem nerki, a 11-letnia Paulinka z Ptaszkowic od urodzenia zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Obie chciałyby odwiedzić Świat Bajek Walta Disney’a na Florydzie.

Fundacja Dziecięca Fantazja zaproponowała nam, byśmy i my przyczynili się to tego, by dziewczynki przeżyły jak najwięcej radosnych i niezapomnianych chwil podczas swojej podróży marzeń. Dlatego Kontekst HR International Group został jednym ze sponsorów wyjazdu Oli i Paulinki, finansując część pobytu i atrakcji.

Linki do artykułów o wyjeździe dziewczynek:

http://www.siedemdni.pl/index.php/zdunska-wola/47-wiadomosci/1491-marzenie-pauliny

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101129/INNEMIASTA13/848645752

http://cmg24.pl/info.php?wiadomosc=1966&nr=1