Sponsorujemy polską reprezentację

Kontekst HR mam przyjemność sponsorować udział polskiej reprezentacji harcerzy w światowym zlocie skautowym Jamboree 2007. Zlot został zorganizowany w 100 rocznicę powstania ruchu skautowego. Bierze w nim udział 40 tys. skautów z 200 krajów.

To największa reprezentacja polskiego harcerstwa w historii udziału naszego kraju w zlotach Jamboree. Polskę reprezentuje 800 instruktorów i harcerzy. Tegoroczne, 21 Światowe Jamboree odbywa się w Wielkiej Brytanii w dniach 27 lipca – 8 sierpnia 2007 r. w Chelmsford Hylands Park w Essex. Bierze w nim udział więcej narodowości, niż ma to miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich.

Pierwszy obóz skautowy został zorganizowany przez twórcę skautingu – gen. Roberta Baden-Powella – w Anglii na wyspie Brownsea w 1907 roku. Od tego momentu liczy się historię ruchu skautowego na świecie.

W udziale polskiej reprezentacji w Światowym Jamboree dostrzegamy okazję na interesującą promocję naszego kraju. Pragniemy też podkreślić, że jako firmie szkoleniowej idea skautingu jest nam bliska, ze względu na jej wartości i specyfikę opartą na pracy zespołowej, przywództwie i samodoskonaleniu.

Więcej informacji o Światowym Jamboree Skautowym