Życzenia świąteczne

Prawdziwe przywództwo opiera się na wartościach. Dziś patrząc na to, co w perspektywie globalnej i lokalnej dzieje się w otoczeniu naszych firm, organizacji, instytucji oraz społeczeństw widać, że jedną z najważniejszych wartości jest ludzka godność. Okazuje się też, że nie jest to wyłącznie problem filozoficzny ani temat dyskusji w wąskim gronie akademickich specjalistów od etyki. Brak szacunku dla ludzkiej godności staje się przyczyną problemów biznesowych, społecznych, ekonomicznych i międzynarodowych. Tam, gdzie ta godność jest naruszana lub lekceważona, zawsze dochodzi do problemów, konfliktów bądź ludzkich dramatów.

Zapewnienie ludziom poczucia godności staje się dziś praktycznym wyzwaniem zarządczym na skalę przedsiębiorstw oraz polityk społecznych realizowanych lub zaniedbywanych przez państwa. Szacunku dla ludzkiej godności potrzebujemy w relacjach z naszymi bliskimi, w naszej pracy, w życiu społecznym.

W największej mierze realizacja tej potrzeby zależy od naszych postaw i przekonań. Zależy ona też od wzorców, które w organizacjach tworzą liderzy, czyli od jakości przywództwa: w naszym zespole, w naszym przedsiębiorstwie lub korporacji, w naszym społeczeństwie.

Szanowni Państwo!

Życzymy Państwu, żeby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz cały Nowy Rok były czasem, kiedy szacunek dla ludzkiej godności nie będzie tylko kwestią teorii zarządzania wartościami, ale elementem widocznym i dającym trwałe rezultaty w życiu naszych firm i społeczeństw.