90 000 godzin wspólnej historii

Czy zastawialiście się nad tym, na czym w rzeczywistości polega praca Kontekst HR International Group? Najbardziej oczywista odpowiedź brzmi: Prowadzimy szkolenia! To prawda, prowadzimy szkolenia, ale tak naprawdę, nasza praca polega na tym, że pomagamy ludziom odkrywać w sobie olbrzymów. A firmom pomagamy wykorzystywać najnowocześniejszą wiedzę do poprawy efektywności i osiągania wyników lepszych niż dotąd.

Jesteśmy przekonani, że tym, co zdecyduje o przyszłości, będzie rozwój ekonomiczny. Wierzymy mocno, że dzięki rozwojowi biznesu ludzkość pokona największe problemy świata: przezwyciężymy choroby, zlikwidujemy biedę, nauczymy ludzi przekuwać ich marzenia na konkretne cele. Bo biznes rozwija się dzięki ludziom i dla ludzi. A my w Kontekst HR International Group rozwijamy ludzi i firmy. To jest nasza misja. To nasze zobowiązanie. To nasza pasja. My to po prostu kochamy!

Żyjemy w erze wiedzy. Uczenie się ciągle nowych rzeczy, plus podejmowanie wyzwań to gwarancja sukcesu. Wiedza to sukces. Więcej wiedzy to więcej sukcesu. To proste! Dzięki wiedzy, którą przekazujemy na naszych szkoleniach, coachingach, seminariach, dajemy ludziom szansę na lepsze życie, a firmom, dla których pracują, zmotywowanych do osiągania wyników pracowników i menedżerów. Bez nowoczesnej i praktycznej wiedzy nie można osiągać wielkich celów.

Wiecie, że w ciągu tych 10 lat, które minęły od powstania Kontekst HR International Group w naszych szkoleniach wzięło udział ponad 37 tys. ludzi? Gdybyśmy ustawili ich jeden obok drugiego i wszyscy chwycili się za ręce, to ludzki szereg miałby długość ponad 20 kilometrów! Bez trudu połączylibyśmy łańcuchem dobrych ludzkich serc teatr Syrena, w którym obchodziliśmy uroczyście nasze 10-lecie, z dowolnym miejscem w Warszawie. A gdybyśmy ustawili wszystkich jeden na drugim, sięgnęlibyśmy nieba. Dosłownie!

To, co robimy, jest pełnieniem służby! Nie ma większej satysfakcji, niż świadomość, że robimy coś potrzebnego i ważnego dla innych. W ten sposób staramy się zmieniać świat wokół nas. Chcemy zostawić nasz świat choć trochę lepszym, niż go zastaliśmy.

Od początku istnienia Kontekst HR International Group głęboko wierzyliśmy w to, że ludzie są najważniejsi. Najlepsze, co możemy zrobić dla drugiego człowieka, to podzielić się samymi sobą: swoją wiedzą, doświadczeniem, inspiracją. Dać mu swoją uwagę, czas i wsparcie. To jest nasz sposób na to, żeby zostawić po sobie ślad w ludziach, z którymi pracujemy. Od 10 lat zostawiamy swój ślad na ziemi wspólnie z Państwem, naszymi klientami. Wspólnie zmieniamy świat…

Przez te 10 lat byliśmy razem. Wszystko, co robimy najlepszego, robimy dzięki Państwu, z Państwem i dla Państwa. Dziękujemy Państwu za to, że jesteście z nami od 10 lat! To ponad 90000 godzin! Każdą godzinę spędzona z Państwem traktujemy jak dar od Boga. I prosimy o zaufanie na kolejne 10 lat.

Symbolem Kontekst HR International Group jest wahadło Newtona – pięć kulek zawieszonych na linkach. Podobnie, jak kulki dynamicznie oddają sobie energię i przekazują ją dalej, tak Kontekst HR International Group rozwija się dzięki współpracy z klientami, którzy stanowią cenny impuls zmian; a z kolei my staramy się wspierać naszych klientów w utrzymywaniu wysokiej dynamiki rozwoju. Każdy z nas to jedna kulka wahadła.

Proszę przyjąć od nas ten symbol jako życzenie doskonałej jak kula współpracy. A w chwilach smutku i stresu, proszę pomyśleć o przyjaciołach, których macie w Kontekst HR International Group.

Podczas Forum 10-lecia Kontekst HR International Group tak mówili: Agnieszka Więckowska, Jacek Smura, Mariusz Bonk i Robert St. Bokacki.

Artykuł z rocznicowego cyklu „10 lat Kontekst HR International Group”