Adam Ziemianin i jego poezja

„Są wielcy ludzie, którzy odciskają swoje piętno na innych ludziach. I są giganci, którzy zostawiają swój ślad w ludzkich duszach. Nasz gość jest właśnie kimś takim!

Gdybym miał zestawić go z największymi poetami współczesnymi: Szymborską, Herbertem czy Zagajewskim, najbliżej mu do Szymborskiej. Gdybym miał go porównać z wielkimi poetami międzywojnia: Broniewskim, Tuwimem, Gałczyńskim czy Leśmianem, najbliżej mu do Tuwima. A gdybym miał poszukać pokrewnych dusz synów Apolla, wskazałbym na Stachurę, Bellona i Harasymowicza.

Jest dziś z nami twórca wielu legendarnych tekstów Wolnej Grupy Bukowina i Starego Dobrego Małżeństwa – Adam Ziemianin”.

Takimi słowami Robert przywitał Adama Ziemianina podczas naszego firmowego przedświątecznego spotkania.

Usłyszeliśmy wiersz „Zobacz Anno” i zanurzyliśmy się w piękną poezję.

Każdy z nas dostał najnowszy tomik Adama Ziemianina „Wilcze podniebienie”. Każdy też mógł otrzymać przemiłe, osobiste dedykacje. To były dla nas niezapomniane przeżycia!
Podczas naszego spotkania Adam Ziemianin wspominał, że jeden z jego wierszy jest wyryty na budynku w Krakowie. Sprawdziliśmy – to prawda! „Kamienica z wierszem” znajduje się na początku ul. Piłsudskiego, niedaleko Plant i Collegium Novum.

Gorąco polecamy strony http://www.ziemianin.art.pl/, http://www.adamziemianin.pl/ i http://www.fotobank.neostrada.pl/ziemianin/index.html.