Co możesz zrobić językiem?

Εν αρχη ην ο λογος
και ο λογος ην προς τον θεον
και θεος ην ο λογος
Na początku było Słowo,
a Słowo było u Boga,
i Bogiem było Słowo. (J 1,1.3).

Nie dbamy o język, jakim mówimy. Nie doceniamy siły słów, które wypowiadamy. I co gorsza, nie wiemy, że świadomie lekceważąc komunikację werbalną, nieświadomie rezygnujemy z najskuteczniejszego narzędzia perswazji, jakim jest język.

Napisano tysiące słów tylko po to, by udowodnić jedną tezę, że słowa nie mają żadnego znaczenia. A przecież każdy z nas codziennie doświadcza siły słów. Nie wierzysz? To przekonajmy się o tym raz na zawsze.

„Wyobraź sobie, że stoisz właśnie w kuchni i trzymasz w ręku cytrynę wyjętą przed chwilą z lodówki. Chłodzi ona twoją rękę. Przyjrzyj się jej żółtej skórce. Ściśnij ją lekko. Czy czujesz jej twardość i wagę? Teraz unieś cytrynę do nosa i powąchaj. Nic nie pachnie tak jak cytryna. Teraz przekrój ją na pół i powąchaj. Zapach jest silniejszy. Ściśnij mocno i pozwól, aby jej sok pokrył twe usta. Tylko cytryna smakuje w ten sposób”.

Wiesz już, co mam na myśli? W tej chwili, o ile twoja wyobraźnia pracuje tak jak moja i miliardów ludzi na Ziemi, w twoich ustach pojawiła się ślina, a do żołądka zaczęły napływać soki trawienne. A wszystko to stało się pod wpływem słów, które wydobywszy z twojej podświadomości obraz jedzenia cytryny, uruchomił w mózgu proces identyczny do tego, jakbyś naprawdę ją zjadał.

Ten prosty eksperyment Josego Silvy udowadnia, że wypowiadane przez nas słowa, mają gigantyczny wpływ na nas, na nasz sposób myślenia, odczuwania, działania. I tak naprawdę to słowa tworzą rzeczywistość, a nie na odwrót.

Pytanie, które powinniśmy sobie dziś zadać, już nie brzmi: „Czy słowa mają znaczenie?”, bo to w świetle nauki oczywiste, ale: „W jaki sposób wykorzystać słowa do osiągania tego, co dla nas ważne?”.

Już w maju 2016 roku nadarza się świetna okazja, by wziąć udział w szkoleniu pt. „Język sukcesu. Jak wykorzystać język do osiągania najbardziej ambitnych celów?”. W trakcie trzech intensywnych dni chcę ci pokazać, jak wydobyć ze słów zapomnianą moc perswazji. Chcę cię nauczyć, jak możesz wykorzystać potęgę języka w rozmowach, prezentacjach, wystąpieniach publicznych, negocjacjach. Dowiesz się, jak zmienić swój język, aby zmienić na lepsze swoje życie.

Szczegóły szkolenia oraz warunki uczestnictwa w tym unikalnym przedsięwzięciu znajdziesz TUTAJ

Teraz, kiedy wiemy już to wszystko na temat języka i jego wpływu na mózg, możemy bardziej świadomie odczytywać pierwsze słowa Ewangelii św. Jana. „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo”. Potęga słowa jest ponadczasowa, tylko zapomnieliśmy o tym. Teraz możemy wspólnie odkryć na nowo sekret języka, który ma moc zmieniania świata.

Termin: 18-20.05.2016
Szczegółowy opis:  Zobacz tutaj
Zapisz się:  Formularz zapisu