E-szkolenia – świetny pomysł na rozwój ludzi w czasie epidemii

e-learning

Podczas pandemii koronawirusa wszystkie organizacje w mniejszym lub większym stopniu przeszły na pracę zdalną. A to stawia przed nami wszystkimi zupełnie nowe wyzwania. Firmy, by generować przychody, muszą pilnie wdrożyć pracowników i menedżerów w nowy sposób pracy – komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, zarządzania, kierowania ludźmi i motywowania, sprzedaży i obsługi klienta. A to nie jest łatwe zadanie!

Nowe metody na nowe czasy

Musimy pamiętać, że każdy kryzys wyzwala w ludziach wielkie emocje. To normalne, że ludzie czują niepokój o swoje zdrowie i zdrowie swoich najbliższych, o stabilność pracy – obawiają się przyszłości. Dlatego tak ważne jest, aby w obliczu tak gwałtownych zmian, które w ostatnich dniach dotknęły nas wszystkich, dać pracownikom poczucie bezpieczeństwa i zwiększyć ich motywację do pracy.

Świetnym na to sposobem są e-szkolenia!

E-learning od dawna gości na naszym rynku szkoleń. Jest definiowany jako szkolenie przy użyciu technologii informatycznej. Pozwala trenerom na prowadzenie procesu nauczania za pomocą komputerów osobistych, smartfonów, tabletów i internetu, a uczestnikom daje możliwość uczestniczenia w szkoleniu bez konieczności fizycznej obecności w sali szkoleniowej.

E-szkolenia w Kontekst HR

Także Kontekst HR Polska oferuje swoim klientom świetne programy rozwojowe prowadzone online. Wykorzystujemy bardzo różnorodne formy e-szkoleń, takie jak:

 • interaktywne e-warsztaty,
 • webinaria,
 • wideoszkolenia,
 • lekcje-e-learningowe,
 • e-booki i audiobooki.
e-learning

Interaktywne e-warsztaty to rodzaj szkolenia prowadzonego w czasie rzeczywistym przez konsultanta Kontekst HR Polska przy pomocy platform e-learningowych, dających możliwość na pełne zaangażowanie uczestników szkolenia. Grupa biorąca udział w interaktywnych warsztatach liczy maksymalnie 5 osób. Czas pojedynczej sesji e-warsztatów zajmuje od 90 do 120 minut. Zajęcia – prowadzone przy pomocy interaktywnych technik szkoleniowych – dotyczą doświadczeń i wyzwań zawodowych uczestników. Pozwala to na wypracowanie przez zespoły menedżerskie własnych rozwiązań i decyzji, przećwiczenie konkretnych umiejętności oraz wykorzystanie przekazywanej wiedzy w praktyce natychmiast po zajęciach. 80% czasukażdej sesji przeznaczamy na dyskusje, warsztaty, ćwiczenia i studia przypadków oraz feedback. Po każdym z e-warsztatów uczestnicy realizują indywidualne lub zespołowe zadania wdrożeniowe, do których otrzymają informację zwrotną od konsultanta.

Interaktywne e-warsztaty najbardziej przypominają tradycyjne zajęcia znane z sali szkoleniowej. I to sprawia, że ich skuteczność w osiąganiu celów szkoleniowych jest bardzo wysoka!

Webinarium to szkolenie transmitowane na żywo prowadzone przez konsultanta Kontekst HR Polska uwzględniające obustronną komunikację między prowadzącym trening a uczestnikami, z wykorzystaniem wirtualnych narzędzi. Zakłada ono obecność w czasie rzeczywistym prowadzącego i uczestników. Podczas webinarium wykorzystujemy różne techniki: slajdy, ćwiczenia, dyskusje, demonstracje, pracę zespołową, testy itp.

Tu możliwych jest kilka wariantów, uzależnionych od stopnia zaangażowania uczestników:

 • bez interakcji z prowadzącym,
 • z ograniczoną (np. tylko czat) lub
 • pełną interakcją, kiedy uczestnicy wspólnie komentują, wypowiadają się czy wykonują zadania w grupach (patrz: interaktywne e-warsztaty).

Wideoszkolenia to forma szkolenia nagranego na wideo, odtwarzanego przez uczestników w dogodnym dla nich czasie i miejscu.

Lekcje e-learningowe to automatyczne szkolenie, które łączy w sobie różne metody zdalnego nauczania: tekst, nagrania audio i wideo, ćwiczenia do samodzielnego wykonania, studia przypadków, karty pracy itp. Uczestnik może realizować lekcje e-learningowe w wybranym przez siebie miejscu i czasie.

E-booki – książki, artykuły i broszury w wersji elektronicznej zapisane w formacie PDF.

Audiobooki – książki, artykuły i broszury do słuchania.

Układanie wielkiego obrazu

Wszystkie nasze e-szkolenia są nastawione na uczenie praktycznych umiejętności, a ich interaktywna i dynamiczna formuła oraz specjalnie zaprojektowane ćwiczenia pozwalają na szybkie doskonalenie nowych kompetencji. Są jak puzzle, z których układa się cały wielki obraz. Można je łączyć w cykle lub realizować pojedynczo oraz wiązać z innymi działaniami rozwojowymi podejmowanymi w organizacji. To bardzo elastyczna forma, dobrze dopasowująca się do potrzeb każdej organizacji.

Korzyści z zastosowania e-szkoleń są bardzo wymierne:

 • liczba uczestników ograniczona jedynie możliwościami technicznymi,
 • dynamiczna i oddziałująca na wiele zmysłów formuła,
 • ćwiczenie praktycznych umiejętności,
 • nowoczesne know-how,
 • doświadczeni konsultanci i trenerzy,
 • możliwość uczenia się codziennie, w dowolnym miejscu, o dowolnej porze.

Sześć tygodni korzyści

Warto zaznaczyć, że w przypadku interaktywnych e-warsztatów te korzyści są jeszcze większe. Po pierwsze, ich programy są zawsze profilowane do potrzeb i oczekiwań Państwa organizacji. Po drugie, ćwiczenia i przykłady wykorzystywane podczas zajęć są dopasowane do specyfiki Państwa biznesu. Po trzecie, e-warsztaty są prowadzone bardzo dynamicznie z wykorzystaniem, ćwiczeń, dyskusji, pracy w mniejszych grupach, testów itp. Po czwarte, uczestnicy mają możliwość konsultowania się z trenerami Kontekst HR Polska nie tylko podczas sesji, ale także przez sześć tygodni po jej zakończeniu.

E-szkolenia w Kontekst HR Polska mają różne oblicza. Każdy z naszych klientów może wybrać formułę, która najbardziej odpowiada na obecne potrzeby organizacji. Ważne jest to, aby w tych trudnych dla nas wszystkich czasach wykorzystać wszystkie możliwości do utrzymania się na rynku. Do tego potrzebujemy zmotywowanych pracowników, a oni – nowych kompetencji.

E-szkolenia są doskonałym sposobem, by pokazać, że nie zostawiamy naszych ludzi samych z nowymi wyzwaniami, przed którymi stoją. Że dajemy im narzędzia i nasze wsparcie.

Zapraszamy Państwa do kontaktu w sprawie e-szkoleń.