Jaka jest przyszłość HRu?

We wtorek, 25 maja 2010 r. odbyło się pierwsze spotkanie tegorocznego cyklu HR lunch meetingów, których organizatorami są Kontekst HR International Group i redakcja „Personelu i Zarządzania”. Ponad 20 dyskutantów – dyrektorów i menedżerów personalnych czołowych firm Pomorza gościł Hotel Qubus w Gdańsku.

Tematem dyskusji w tym roku jest przyszłość HR. Wprowadzenie do dyskusji stanowiła prezentacja pani Ewy Kostyry, dyrektor ds. zasobów ludzkich firmy BOMI SA. Jak zmienił się HR po kryzysie? Jak powinien się zmieniać, aby stawać się partnerem strategicznym dla biznesu? Wokół tych zagadnień koncentrowała się dyskusja. Pokazała ona bardzo różnorodne modele funkcjonowania HR w organizacjach: od skromnej funkcji kadrowo-płacowej, aż po rozbudowane procesy i strategiczne zarządzanie zasobami ludzkimi. Dyskutanci zgodzili się, że dominującą tendencją jest zbliżanie się HR-u do biznesu i – co za tym idzie – przejmowanie języka wyników, mierzalnych efektów. Często zdaniem uczestników zwrot z inwestycji staje się jedynym argumentem przemawiającym za zaangażowaniem organizacji w szkolenia i rozwój pracowników. Coraz bardziej jasnym dla menedżerów HR-u jest, że zarządzanie zasobami ludzkimi staje się jeszcze jednym elementem osiągania celów biznesowych organizacji.

Następny HR lunch meeting odbędzie się 16 czerwca w Krakowie. Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem strony internetowej: www.hrlunchmeeting.pl

Partner społeczny cyklu to Fundacja Świętego Mikołaja. Patronami medialnymi są portale internetowe HRstandard.pl ipraca.pl.

Sponsorem spotkań jest Villa Hotele i Restauracje Otwock/Wesoła.