HR strategicznym doradcą zarządów

Poznań był miastem, w którym odbyło się czwarte spotkanie z cyklu HR lunch meetingów. Miało miejsce 21 października w Hotelu Mercure.

Tym razem prelegentem prezentacji wprowadzającej była Marzena Grzonkowska – była dyrektor personalna Jabil Circuit Poland w Kwidzynie – która przedstawiła perspektywę spowolnienia gospodarczego z punktu widzenia restrukturyzacji fabryki, którą osobiście kierowała.

Pani Marzena – poza opisem wielu działań HRM – przedstawiła wpływ spowolnienia i restrukturyzacji na społeczność lokalną, w której funkcjonuje fabryka. Jednym z opisywanych doświadczeń była nowatorska strategia współpracy z Urzędem Pracy, która zdecydowanie wybiegała poza standardowe ramy współpracy pomiędzy administracją publiczną, a przedsiębiorcami.

W czasie dyskusji, uczestnicy jednomyślnie podkreślali, że doświadczenia ostatniego roku wiele ich nauczyły i zdecydowanie wzmocniły ich pozycję w oczach zarządów firm. Jak mówili, są teraz strategicznym partnerem, z którego zdaniem warto się liczyć.

W spotkaniu uczestniczyło 16 osób, które reprezentowały organizacje z Wielkopolski. Uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za obecność i zaangażowanie w interesującą dyskusję.

Jednocześnie zapraszamy Państwa na kolejne – ostatnie w tej edycji – spotkanie, tym razem 25 listopada w Łodzi.