Nasza nowa książka już na rynku!

Zgodnie z zapowiedzią w styczniu 2009 roku ukazała się nasza nowa książka:„LEADERSHIP TOOL BOX. Ludzki kontekst przywództwa”, autorstwa Roberta St. Bokackiego.

Książka prezentuje nową koncepcję kierowania ludźmi – LEADERSHIP TOOL BOX – opracowaną przez konsultantów Kontekst HR International Group w ramach projektu „Zarządzać po ludzku”. Warto zaznaczyć, że od dwóch lat koncepcja ta jest podstawą szkoleń przywódczych prowadzonych przez Kontekst HR International Group w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Publikacja została wydana pod patronatem miesięcznika „Personelu i Zarządzania”. Pierwszy nakład – jako bezpłatny dodatek – trafił do rąk 4200 czytelników wspomnianego miesięcznika. Dostępna jest na zamówienie w biurze (bezpłatnie dla grona naszych Klientów). Można ją również kupić przez Internet w Księgarni Ekonomicznej – kliknij tutaj.

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza część opisuje podstawy koncepcji w następujących rozdziałach:

  1. Nowe wyzwania dla menedżerów
  2. Kłopoty z przywództwem
  3. Fundament nowoczesnego przywództwa
  4. Cykl kierowania ludźmi
  5. Style przewodzenia
  6. Stopień samodzielności pracownika
  7. Charakter zadań
  8. Menedżerska skrzynka z narzędziami

drugiej części książki zostały przedstawione wybrane narzędzia „liderskiej skrzynki z narzędziami”, które są opisane w siedmiu kolejnych rozdziałach. Każdy z rozdziałów poparty został realistycznym przykładem case study.

Wśród opisanych narzędzi menedżerskich znalazły się:

– delegowanie zadań,

– uprawnianie,

– rozwiązywanie problemów,

– coaching epizodyczny,

– udzielanie informacji zwrotnej,

– korygowanie zachowań.

Zachęcamy Państwa do lektury.