Od czego zacząć w Nowym Roku?

Doskonalenie jest dzisiaj najważniejszym elementem sukcesu. Każdy, kto chce osiągać cele na miarę swoich ambicji, musi zacząć od siebie samego. Ten, kto się uczy, zwycięża. Nieuki zawsze przegrywają. Praca nad sobą jest drogą do sukcesu.

Tylko od czego zacząć?

Od dziesiątek lat ludzie poszukują złotej reguły sukcesu. Co trzeba zrobić, aby osiągnąć w życiu to, czego pragniemy? Niektórzy mają w głowie takie przekonanie, że powodzenie jest dziełem przypadku, pochodną znajomości albo konsekwencją wygranej w Lotto. Nie zdają sobie sprawy z faktu, że taki sposób myślenia do minimum ogranicza ich szanse na wygraną w życiu. Nie wiedzą – albo nie chcą wiedzieć – że to właśnie ograniczenia w naszych głowach odpowiadają w 100. proc. za nasze porażki. Ci, którzy myślą o klęsce, zwykle nie podejmują walki. Ci, którzy czekają na mannę z nieba, zwykle nie podejmują wysiłku. Ci, którzy za swoje nieudane życie obwiniają innych ludzi albo okoliczności, zwykle nie podejmują trafnych decyzji. Jeszcze nigdy w historii nie zdarzyło się, aby ktoś, kto rzucił broń na ziemię i uniósł ręce w geście poddania się, zwyciężył. A właśnie takim przejawem kapitulanctwa jest programowanie swojej głowy na przegraną.

Ale jest nadzieja!

W głowie każdego z nas mieszkają dwa wilki. Czarny wilk negatywizmu i biały wilk pozytywnego podejścia do życia. Ten czarny wilk niszczy nasze życie, sączy nam do ucha jad wątpliwości i niewiary w siebie. Umacnia w nas przekonanie, że nic od nas nie zależy, że nasze życie zapisane jest w gwiazdach, a przegraliśmy już na samym jego starcie.

Biały wilk natomiast dodaje nam otuchy, wzmacnia poczucie siły i sprawstwa. Mówi nam, że damy radę, jeśli tylko się odważymy, bo w ostateczności wszystko zależy od nas samych.

Wiesz, który z tych wilków jest silniejszy? Ten, którego karmisz! Jeśli twoje myśli są czarne, karmisz czarnego wilka porażki. Jeśli twoje myśli są jasne, karmisz białego wilka sukcesu. Tylko od ciebie zależy, jakimi myślami zajmiesz swój umysł.

Jeżeli chcesz zmienić swoje życie, zacznij od swojej głowy. Karm białego wilka pozytywnego myślenia. We wszystkim szukaj tego, co dobre. Odnajduj dobro nawet tam, gdzie go z pozoru nie ma. Bo dobre myśli przyciągają dobre życie.

Życzę wszystkim dobrych myśli na cały 2015 rok.