Gratulujemy koncernowi TOYOTA

Z wielką radością przyjęliśmy informacje o objęciu przez Toyotę – jednego z naszych kluczowych klientów – pozycji lidera wśród największych koncernów motoryzacyjnych świata. W pierwszym kwartale 2007 roku Toyota wyprodukowała i sprzedała więcej samochodów, niż dotychczasowy lider branży motoryzacyjnej – amerykański koncern General Motors, który utrzymywał swą pozycję przez blisko 80 lat.

Serdecznie gratulujemy Toyocie tak wielkiego sukcesu i życzymy dalszych sukcesów.  Jesteśmy przekonani, że Toyota nie spocznie na laurach i z każdym rokiem będzie oferować swoim klientom coraz lepsze rozwiązania. Przekonanie to wynika z naszej znajomości koncernu, jego specyfiki, potencjału i ambicji.

Kontekst HR ma zaszczyt szkolić całą kadrę menedżerską fabryk Toyoty w Polsce i Wielkiej Brytanii. Pracujemy obecnie dla 2 fabryk w Polsce: Toyota Motor Manufacturing Poland (skrzynie biegów i silniki małolitrażowe – Wałbrzych) oraz Toyota Motor Industries Poland (silniki diesla – Jelcz Laskowice). W Wielkiej Brytanii od ponad roku mamy zaszczyt szkolić grupę 1200 menedżerów  Toyota Motor Manufacturing UK (fabryki w Burnaston i Deeside).

Jednocześnie gratulujemy firmie Toyota Motor Poland zajęcia drugiego miejsca w rankingu firm o najbardziej dojrzałych działaniach w obszarze Corporate Social Responsibility. Listę przygotował i opublikował „Manager Magazin” w swoim majowym numerze. Obejmuje ona 50 koncernów działających na polskim rynku i zatytułowana jest „Good Company Ranking 2007”.