Polecam tę książkę!

Czytam wiele książek. Co roku jest ich kilkadziesiąt. Większość z nich odkładam później na półkę i… nigdy już do nich nie sięgam. Ale są też takie, do których wracam wielokrotnie i zawsze odkrywam w nich coś nowego. Dzisiaj chcę polecić Waszej uwadze jedną z takich książek – Jima Collinsa „Od dobrego do wielkiego. Czynniki trwałego rozwoju i zwycięstwa firm”.

W „Od dobrego do wielkiego” autor omawia jedenaście przypadków firm, które dokonały wielkiej przemiany wewnętrznej i stały się potężne. Są wśród nich między innymi takie potentaty, jak: Intel, Coca-Cola, Merck czy General Electric. W oparciu na wynikach badań kilkuset organizacji Collins wraz ze swoim zespołem odkrył swoisty kod DNA albo kod zwycięstwa, dzięki któremu firmy przeciętne zmieniają się w nadzwyczajne. To on wprowadził do dyskursu biznesowego takie pojęcia, jak: przywództwo na poziomie piątym, zasada jeża, paradoks Stockdale’a czy koło zamachowe organizacji.

Magazyn „Fast Company” nazwał tę książkę biznesową ideą roku. A ja uważam, że to jedna z najważniejszych książek biznesowych na świecie! Gorąco polecam Wam tę lekturę. To pozycja, którą wszyscy bezwzględnie powinni przeczytać!