Umacnia się pozycja działów HR

Drugi HR lunch meeting rozpoczęła p. Ewa Zając – Director Human Capital w firmie PricewatershouseCroopers – która omówiła działania HR podjęte i prowadzone od jesiennego spadku koniunktury. Prelegentka podkreślała skuteczność indywidualnie prowadzonych rozmów z gronem 1200 osób, których celem było znalezienie rozwiązań korzystnych dla firmy i dla pracownika.

Dyskusja, którą zainicjowała prelegentka poruszała rożne wątki. Z najważniejszych warto wyliczyć wpływ spowolnienia gospodarczego na kondycję poszczególnych firm i wpływ na politykę HRM, rolę działów HR w organizacjach czy dalsze kierunki rozwoju branży HR, które już można przewidywać.

Uczestnicy HR lunch meetingu chętnie podjęli dyskusję. Padły m.in. taki słowa: „Okres spowolnienia gospodarczego zachęcił nas do szukania swojego miejsca na rynku afrykańskim. To generuje nowe wyzwania dla dziełu HR”, czy inna wypowiedź „Ostatnie miesiące spowodowały, że nasz dział HR zaczął być traktowany jako strategiczny partner biznesowy”.

Wczoraj w siedzibie Business Center Club spotkaliśmy się z gronem 30 dyrektorów i menedżerów HR reprezentujących duże koncerny i firmy mające swe siedziby w Warszawie.

Uczestnicy spotkania podkreślali, że doceniają możliwość wymiany doświadczeń w gronie praktyków HRM oraz atmosferę, w jakiej przebiegało spotkanie.

Wszystkim osobom, które zaszczyciły nas wczoraj swoja obecnością, serdecznie za spotkanie dziękujemy.

Zapraszamy Państwa na kolejny HR lunch meeting, który odbędzie się 23 września w Gdańsku.