Wspólne wędrowanie, czyli o budowaniu relacji w zespole

Nieraz słyszałam opinie naszych klientów, że Kontekst HR IG to świetny zespół. W pełni się z nią zgadzam! Siła naszej firmy ukryta jest w ludziach. Funkcjonowanie organizacji takiej jak nasza wymaga sprawnego zarządzania i efektywnych procedur, ale przede wszystkim oparte jest na relacjach i wzajemnym zaufaniu. A te najlepiej budować, będąc razem.

To „bycie razem” jest mocno utrudnione, bo nasz zespół na co dzień pracuje w różnych lokalizacjach, a trenerzy pochodzą z różnych miast. Dlatego oprócz cyklicznych spotkań w biurze czy grupowej komunikacji w sieci, raz w roku wyjeżdżamy w ciekawe miejsce.

Oprócz warsztatów merytorycznych staramy się wtedy wspólnie zrobić coś interesującego. Nie wyjeżdżamy do hoteli – w nich trenerzy bywają stale – ale szukamy miejsc z duszą.

Ostatnio spędziliśmy trzy dni w Górach Świętokrzyskich w Dworku Lachowicze. Kameralny Dworek znajduje się w Grzegorzowicach, nieopodal Nowej Słupi. Polecamy to miejsce wszystkim, którzy szukają ciszy i spokoju, prawdziwej domowej kuchni i relaksu pod rozgwieżdżonym niebem.

To idealna lokalizacja dla tych, którzy chcą zwiedzić Góry Świętokrzyskie. Każdy z nas pewnie już kiedyś je odwiedził, ale my postanowiliśmy zrobić to razem. Wybraliśmy się pieszo na Łysą Górę, gdzie mieści się klasztor i najstarsze sanktuarium w Polsce (od 1 000. lat są tam przechowywane relikwie Krzyża Świętego).

Wspólne wędrowanie ma to do siebie, że wreszcie można ze sobą spokojnie porozmawiać – dowiedzieć się, co u kogo słychać, gdzie kto był na wakacjach, co czytał, nad czym pracuje, co planuje. Wspólne wędrowanie to również wspólne zmęczenie (i obtarte nogi 🙂 ). To także pomocne dłonie, które wyciągają się do ciebie, kiedy brakuje sił, żeby iść dalej pod górę.

Dla nas ten wspólny czas to kapitał, z którego czerpiemy siłę do codziennej pracy na sali szkoleniowej. Tam trener pracuje w pojedynkę, ale wie, że gdzieś w innym mieście jest ktoś, kto służy pomocą i bez wahania przyjedzie, aby go wesprzeć czy zastąpić, jeśli jest taka konieczność.