HR lunch meeting w Warszawie

Nasz świat różni się od świata naszych rodziców. Z kolei świat naszych dzieci będzie inny. Będzie rządził się zupełnie odmiennymi zasadami. Ten nowy świat stoi na progu i puka, kołacze, wali do naszych drzwi. I najgorsze jest to, że rozgości się u nas bez względu na to, czy mu otworzymy, czy nie. On może nas zniszczyć. My nie możemy go zatrzymać.

Ten nowy świat rodzi się na naszych oczach tu i teraz. I tylko od nas zależy, czy się w nim odnajdziemy, czy trafimy do muzeum obok cepa, parowozu i walkmena. Obok Kodaka, Atari i Nokii.

Za 5 czy 10 lat nasze organizacje też będą wyglądały zupełnie inaczej niż dzisiaj. Jaką rolę odegrają w nich nowe technologie? Jakie trendy zdominują zarządzanie? Jak zmienią się oczekiwania firm, w których pracują? Jakich kompetencji będziemy potrzebować? Już dziś musimy wiedzieć, w jaki sposób budować organizację, która będzie sprzyjała rozwojowi biznesu w 3. i 4. dekadzie XXI wieku.

O tych wszystkich zagadnieniach dyskutowaliśmy 16 listopada 2018 roku podczas HR lunch meetingu w Warszawie pod tytułem „Budowanie organizacji przyszłości. W jaki sposób HR może wzmacniać wartości w kulturze organizacyjnej firmy nastawionej na rozwój”.

Podstawą wymiany opinii były cztery bardzo ciekawe wystąpienia, które wprowadziły nas w tematykę organizacji przyszłości:

1) „Cienie i blaski tworzenia nowej kultury organizacji” Beaty Morkowskiej-Krzciuk, dyrektor HR w firmie Hydro Extrusion Poland,
2) „Zmiany w kierunku organizacji turkusowych w jednym oddziale globalnej organizacji. Czy to jest możliwe?” Wojciecha Paruzela, dyrektora operacyjnego i członka zarządu firmy Diehl Controls Polska,
3) „Koncepcja perspektyw czasowych prof. Philipa Zimbardo” dr. Sławomira Postka, nauczyciela akademickiego w Akademii Pedagogiki Specjalnej,
4) „Pokolenie milenialsów w najnowszych badaniach psychologicznych – style myślenia i wartości” Tomasza Zawadzkiego, dyrektora generalnego MindSonar Polska.

Usłyszeliśmy cztery pomysły, które może wykorzystać organizacja przyszłości. Decyzję każdy z nas musi podjąć sam.

Uczestnicy spotkania w ankietach ewaluacyjnych napisali między innymi: „Było świetnie. Dziękuję!”, „Świetnie dobrane tematy”, „Wyjątkowa atmosfera i autentyczność na spotkaniu. Dziękuję za zaproszenie”, „Wszystko było wspaniale. Oby tak dalej”.

Jest jeszcze okazja, by podyskutować w gronie HR-owców o organizacji przyszłości. Przed nami HR lunch meeting we Wrocławiu, który odbędzie się 26 listopada 2018 roku. Udział w konferencji możliwy jest wyłącznie na imienne zaproszenie organizatorów. W celu zgłoszenia chęci udziału w HR lunch meetingu należy wypełnić kartę zgłoszeniową, która dostępna jest na stronie www.hrlunchmeeting.pl. Po otrzymaniu wypełnionego formularza, skontaktujemy się mailowo lub telefonicznie w celu potwierdzenia uczestnictwa.

Liczba miejsc ograniczona.

Udział w HR lunch meetingu jest bezpłatny. W zamian prosimy o dobrowolne wpłaty (zbiórka pieniędzy do puszki w trakcie spotkania) na leczenie podopiecznej fundacji Kawałek Nieba – chorej na glejaka Karoliny Marcinkowskiej. Podczas HR lunch meetingu w Warszawie zebraliśmy 440 zł na ten cel! Karolina już otrzymała te pieniądze.

Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji o HR lunch meetingu we Wrocławiu i w Warszawie za pośrednictwem facebookowych stron wydarzeń.