Niegasnące zaangażowanie

W ubiegłym roku uczestniczyłam w uroczystościach jubileuszu 100-lecia Szpitala Św. Zofii w Warszawie (dziś: Centrum Medyczne „Żelazna”), jednego z naszych klientów. Przeszło mi wtedy przez myśl, że święto 100-lecia Kontekst HR International Group będzie również wielkim wydarzeniem. Ale to jeszcze daleka perspektywa i przy dzisiejszym tempie zmian nie podejmuję się snuć tak futurystycznych wizji, jak obraz naszej firmy w roku 2103. Mam jednak nadzieję, że niezależnie od formuły biznesowej, fundamentem funkcjonowania Kontekst HR International Group będą wówczas, tak jak i dziś, zaangażowanie ludzi i wzajemne pozytywne relacje. To właśnie w nich upatruję niegasnący potencjał rozwoju i źródło sukcesu.

Zaczynem Kontekst HR International Group było zaangażowanie kilku osób; potem to grono powiększało się z miesiąca na miesiąc. Przez lata firma rozrosła się w sieć powiązań i więzi wielu ludzi – pracowników, współpracowników i dostawców – pracujących razem na rzecz naszych klientów.

Niewątpliwie wielkim potencjałem naszej firmy jest zespół trenerów – ludzi wiarygodnych i z charyzmą, oddanych swojej pracy. Ich doświadczenie, ale także lojalność, elastyczność i hart ducha, szczególnie w trudnych rynkowo czasach, pozwalają na kierowanie firmy wciąż naprzód, nawet jeśli wiatr wieje w oczy.

Kiedy słyszę opinie naszych klientów: „na was zawsze można polegać”, traktuję to jako wyraz najwyższego uznania. Na taką opinię pracuje również cały zespół Kontekst HR International Group. Także team biurowy. Nasz damski skład realizuje codziennie poszczególne działania procesu obsługi klienta – od najdrobniejszych spraw organizacyjnych, poprzez korektę materiałów, aż do sprawnego rozliczenia projektu i jego ewaluacji.

Dla mnie osobiście nieustającym źródłem inspiracji i motywacji jest praca u boku trzech wspaniałych Partnerów – Jacka, Roberta i Mariusza. Wejście w skład zarządu firmy było i jest dla mnie ważne, ale nie tylko funkcja na wizytówce jest istotna. Ogromną satysfakcję daje mi świadomość, że przez 10 lat funkcjonowania firmy, pomimo różnic zdań i problemów, które napotkaliśmy na naszej drodze, potrafiliśmy zawsze znaleźć kompromis i nie stracić wzajemnego szacunku.

Z okazji 10-lecia Kontekst HR International Group chciałam zwrócić uwagę na to, co wydaje mi się ważne, może nawet najistotniejsze w naszym pojmowaniu biznesu. Szacunek, etyka i pracowitość są dla nas bardzo ważne, nie mniej niż know-how. Co jeszcze jest źródłem sukcesu Kontekst HR International Group? Relacje z ludźmi. Niegasnące zaangażowanie. Poszukiwanie rozwiązań opartych na rzetelnej analizie. Bez tego nie zrealizowalibyśmy setek projektów, które wspierają rozwój wielu organizacji. Jestem przekonana, że energii do realizacji kolejnych projektów nie zabraknie nam przez następne 90 lat!

Artykuł z rocznicowego cyklu „10 lat Kontekst HR International Group”