Optymalny potencjał

Co masz zrobić dziś, zrób dziś!

Komu z nas nie zdarza się zwlekanie z rozpoczęciem zadania. „Zrobię to jutro”, „zajmę się tym w kolejnym miesiącu”, „pomyślę o tym później” – to myśli, które czasem nam towarzyszą przy podejmowaniu działań. Patrząc na listę zadań potrafimy wskazać, która z pozycji jest priorytetowa, jednak nie zaczynamy jej wykonywać, czujemy bezsilność, jesteśmy sparaliżowani i nie ruszamy z miejsca. Zaczynamy działać dopiero, gdy mamy „nóż na szyi”. Jakość efektów takiej pracy jest często dyskusyjna, a nasze obciążenie emocjonalne po realizacji zadania – ogromne, bo czujemy się zmęczeni, wyczerpani i pozbawieni wszelkiej energii.

Celem programu rozwojowo-szkoleniowego „Optymalny potencjał” jest odnalezienie własnej drogi do skutecznego podejmowania działań. Przeznaczony jest on dla każdej organizacji, której zależy na optymalnym wykorzystywaniu swojego potencjału i nie marnowaniu szans rozwojowych tylko dlatego, że ktoś odłożył świetny pomysł do realizacji na później. To program dla każdego, kto chce zerwać z nawykiem zwlekania i stać się człowiekiem czynu.

Realizacja programu „Optymalny potencjał” odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy to szkolenie, w trakcie którego można poznać mechanizm odkładania spraw na później i przećwiczyć stosowanie narzędzi pomocnych do radzenia sobie z nim. Drugim etapem są indywidualne sesje coachingowe, których celem wzmocnienie i wspieranie uczestnika szkolenia w samodzielnym dokonywaniu zmiany (na podstawie własnych odkryć, wniosków, zasobów).

Tematyka szkolenia „Optymalny potencjał”:

• Dlaczego odkładamy działanie na później,

• Usuwanie przeszkód na drodze do działania,

• Narzędzia pomocne w uzyskiwaniu optymalnego potencjału,

• Odwrotny harmonogram,

• Praca w stanie przepływu.

Inne nasze programy dotyczące osobistej efektywności