Pasja, która daje satysfakcję

Każdy z nas marzy, aby robić w życiu to, co jest jego pasją. Właśnie wtedy potrafi wyzwolić w sobie motywację, aby czynić rzeczy wielkie. Thomas Edison powiedział: „Nie przepracowałem w życiu ani jednego dnia. Wszystko, co robiłem, to była przyjemność” – i stał się największym wynalazcą w historii współczesności. Bez niego trudno wyobrazić sobie XX wiek.

Pod koniec 2002 roku dla Jacka Smury, Agnieszki Więckowskiej i mnie przyszedł taki moment, że zaczęliśmy się dusić w poprzedniej pracy. Rozpierała nas energia i chęć stworzenia firmy na miarę naszych marzeń i aspiracji. Chcieliśmy czegoś więcej i wiedzieliśmy dobrze, że nie będziemy mogli zrealizować naszych pomysłów tam, gdzie byliśmy. Tam swoje marzenia realizowali inni.

Na początku 2003 roku zdecydowaliśmy się założyć własną firmę doradczo-szkoleniową. Ale inną niż wszystkie. Tworząc Kontekst HR International Group postanowiliśmy pomagać klientom lepiej wykorzystywać potencjał drzemiący w ich ludziach, aby mogli osiągać wyniki lepsze niż do tej pory. Jej przewagą miało być całkowite oddanie klientom i projektom, które dla nich realizujemy. Pragnęliśmy, aby dzięki naszej pracy i inspiracji, świat wokół nas zmieniał się na lepsze. Chcieliśmy być dla klientów jak przyjaciel, który zawsze jest obok, gotowy do niesienia pomocy, ale który nie narzuca się swoją obecnością. Bliskość klienta, szybkość reakcji, gotowość do wspierania i innowacyjność proponowanych rozwiązań – to wartości, które dajemy klientom.

Model biznesowy jest prosty: dostarczamy wysokiej jakości, „szyte na miarę” aspiracji klienta programy rozwojowe, zwiększające efektywność ludzi i potencjał organizacji, realizowane przez stały i ciągle doskonalący się zespół konsultantów.

Kiedy dzisiaj, z perspektywy 10 lat patrzymy na Kontekst HR International Group, wiemy, że nie wszystko udało się tak, jak to sobie wymarzyliśmy, siedząc w maju 2003 roku we trójkę – Jacek, Agnieszka i ja – w restauracji „Buffo” w Warszawie. Ale jedno nie opuszcza nas nigdy: wiara w to, co robimy i pasja, z jaką podchodzimy do pracy.

Siły dodają nam takie wypowiedzi, jak ta skierowana do nas ostatnio przez jedną z klientek: „Dziękuję za przemiłą współpracę. Cieszę się ogromnie, że mogłam współpracować z tak fantastycznymi ludźmi, jak cały zespół Kontekst HR International Group. Jest to dla mnie niezwykle pozytywne doświadczenie, a biorąc pod uwagę, że w codziennej pracy pojawia się wiele trudów i frustracji, to współpraca z Państwa firmą podtrzymuje moją wiarę w to, że można pracować z pasją, i że praca może przynosić dużo satysfakcji”.

To dla nas największa nagroda i potwierdzenie, że podążamy w dobrym kierunku. Bo pasja, o której wspomina nasza klientka, jest jedną z największych przewag konkurencyjnych Kontekst HR International Group na rynku!

Artykuł z rocznicowego cyklu „10 lat Kontekst HR International Group”