Praktyka, czyli sprawdza się w działaniu

Czy zastanawialiście się kiedyś, czym jest praktyka? Co tak naprawdę znaczy dla nas i dla naszych klientów, że coś jest praktyczne?

Dla mnie osobiście praktyczne znaczy sprawdza się w działaniu, a „nauczycielem wszystkiego jest praktyka” – jak mawiał Gajusz Juliusz Cezar. Tak więc to, co sprawdza się w działaniu, jest źródłem sukcesów nas i naszych klientów. To jest prawdziwy wymiar tej wspaniałej i ważnej dla nas wartości.

Nie jesteśmy teoretykami i nie chcemy nimi być. Każda teoria jest tylko tyle warta, ile sprawdza się w działaniu. Czy ktokolwiek z Was poddałby się operacji, choćby głupiego wyrostka robaczkowego wiedząc, że mający wykonać ją lekarze wprawdzie wcześniej nigdy niczego podobnego nie robili, ale za to przeczytali na ten temat z tuzin książek? Ja nie!!! Podobnie jest z naszymi klientami. Oni oczekują od nas praktyki i doświadczenia zdobytego we współpracy z dziesiątkami innych organizacji.

Dlatego my w Kontekst HR International Group jesteśmy praktykami.

Jesteśmy praktykami, bo dostarczamy naszym klientom praktycznych rozwiązań, sprawdzających się w codziennej pracy.

Jesteśmy praktykami, bo sami w naszej firmie używamy narzędzi, jakie oferujemy naszym klientom.

Jesteśmy praktykami, bo bazujemy na naszych osobistych doświadczeniach – zawodowych i prywatnych.

Jesteśmy praktykami, bo uczymy się od naszych klientów.

Jesteśmy praktykami, bo czerpiemy z ogromnej skarbnicy doświadczeń wybitnych firm i najlepszych praktyków biznesu z Polski i zagranicy.

Rozmaite rzeczy są praktyczne w różnych sytuacjach. W górach, na nieutwardzonej drodze praktyczny będzie samochód terenowy. Ale w mieście, na zatłoczonych ulicach i ciasnych parkingach już niekoniecznie. Dlatego nasze praktyczne rozwiązania muszą być sprofilowane do potrzeb i oczekiwań konkretnego klienta. Nie dla wszystkich bowiem „praktycznie” znaczy to samo. Tylko precyzyjnie dopasowane rozwiązania są naprawdę praktyczne.

„Praktyczne” znaczy: „sprawdza się w działaniu”. Naszą ambicją jest dostarczać klientom rozwiązań prostych i skutecznych. A ponieważ ludzie kupują ludzi, a dopiero potem idee, które za nimi stoją, ważne jest, aby każdy z nas – reprezentantów Kontekst HR International Group – był w oczach naszych klientów żywym dowodem trafności dokonanych wyborów. Jestem przekonany, że w dzisiejszych trudnych czasach, tylko osobisty przykład, jaki dajemy naszym postępowaniem i sukcesy, jakie odnosimy, mogą przekonać klientów, że warto nam zaufać. Że właśnie nam warto powierzyć rozwój ludzi i przyszłość firmy.

Praktyka jest ważna dla naszych klientów. I właśnie dlatego dla nas, dla Kontekst HR International Group, praktyka jest jedną z naczelnych wartości.