Tu szkolenia smakują lepiej, czyli Hotel Amax w Mikołajkach

Od wielu lat Kontekst HR International Group współpracuje z Hotelem Amax w Mikołajkach. Z Tomaszem Olbrysiem, Kierownikiem Działu Marketingu i Sprzedaży Hotelu Amax, o możliwościach wykorzystania bazy hotelowej przy organizacji wyjazdów szkoleniowo-integracyjnych rozmawiała Kama Bokacka.

Wśród jakich klientów biznesowych hotel cieszy się największą popularnością?

Z uwagi na niewielkie rozmiary Hotelu Amax (28 pokoi) niezwykle dużym zainteresowaniem cieszy się organizacja kameralnych spotkań: zarządów firm, narad pracowników wyższego szczebla oraz handlowców. I w tym kierunku dość mocno się wyspecjalizowaliśmy. Każdy klient jest traktowany bardzo indywidualnie. Już od pierwszego kontaktu pracownicy naszego działu sprzedaży starają się maksymalnie doprecyzować preferencje organizatora spotkania, aby wstępna oferta była jak najbardziej zgodna z oczekiwaniami, co pozwala zaoszczędzić cenny czas klienta w dalszych etapach przygotowywania pobytu. Osoba kalkulująca spotkanie jest opiekunem grupy od momentu przyjęcia zapytania do zakończenia realizacji, co pozytywnie przekłada się na jakość świadczonych w Hotelu Amax usług. Oczywiście dosyć często zdarza się nam obsługiwać również większe eventy – nasz obiekt sprawdza się najlepiej dla grup do 80 osób, co pozwala wynająć hotel na wyłączność.

Hotel Amax położony jest w uroczym miejscu, nad jeziorem Mikołajskim. W jaki sposób klienci mogą wykorzystać te atuty otoczenia hotelu?

Atrakcje oferowane przez hotel dla grup konferencyjno-szkoleniowych w bardzo dużym stopniu opierają się na atutach otoczenia. Proponujemy nietuzinkowe rejsy repliką XIX-wiecznego żaglowca „CHOPIN” z wyśmienitą kolacją lub obiadem na pokładzie, muzyką szantową w tle oraz bogatym programem animacji. Organizujemy wycieczki po malowniczych okolicach, zwiedzanie regionu z nutą historii w tle, spływy kajakowe, wędkowanie indywidualne lub grupowe, grzybobranie, jazdę konno. Ogromnym powodzeniem cieszą się regaty żeglarskich wśród klientów chcących się zintegrować. Są ponadto wszelkiego rodzaju atrakcje zimowe: nauka latania na bojerach, loty widokowe 7-osobowym bojerem napędzanym śmigłem, lodowisko na jeziorze, kuligi z pochodniami, powożenie psimi zaprzęgami, skutery śnieżne…

Rzeczywiście, nudzić się u was nie można. I stale uzupełniacie ofertę o nowe propozycje…

Oczywiście! A atrakcje, które proponujemy, w dużej mierze wynikają z mojego zamiłowania do motorsportu, a mianowicie do rajdów samochodowych. W Mikołajkach oraz oddalonym o około 20 km Mrągowie do dyspozycji mamy dwa wspaniałe, bezpieczne tory, na których organizujemy eventy rajdowe dla firm. Wykorzystujemy wówczas profesjonalnie przygotowane do tego sportu samochody oraz angażujemy wielu utytułowanych kierowców rajdowych. W naszej ofercie mamy treningi za kierownicą kultowych, znanych z rajdowych tras, samochodów marki Subaru Impreza, „Drive Day” (czyli rozbudowane programy, gdzie jednym z punktów są przejażdżki na prawym fotelu z mistrzami rajdowymi) oraz spotkania promocyjne dla branży motoryzacyjnej z wykorzystaniem obiektów sportowych.

Z kolei wszystkie firmy, którym zależy na podniesieniu umiejętności swoich pracowników w zakresie prowadzenia samochodu w trudnych warunkach zimowych, zapraszamy na taflę zamarzniętego jeziora, gdzie przy pełnym zabezpieczeniu jednostkami Mazurskiej Służby Ratowniczej na specjalnie wyselekcjonowanym pod względem bezpieczeństwa fragmencie akwenu uczymy prawidłowych zachowań za kierownicą oraz prowadzenia i opanowania auta w tak zwanych poślizgach kontrolowanych (co w późniejszym efekcie przekłada się na oszczędności przy naprawach aut floty w okresie pogorszających się warunków drogowych).

Moje doświadczenie zdobyte podczas wieloletniej pracy w sztabie organizacyjnym Rajdu Polski (eliminacji Rajdowych Mistrzostw Europy) oraz funkcja członka zarządu Automobilklubu Mazurskiego pozwala mi na oferowanie bezpiecznych i cechujących się wysokim poziomem organizacyjnym eventów motoryzacyjnych dla grup szkoleniowo-integracyjnych.

A czy możecie zaproponować coś niestandardowego, aby wypełnić wolny czas grupie?

Poza atrakcjami samochodowymi proponujemy niespotykane programy integracyjne z wykorzystaniem zabytkowego sprzętu wojskowego: począwszy od czołgu T55, SKOTA, wozu bojowego BRDM, na transporterach gąsienicowych, działkach przeciwlotniczych i wielu innych pojazdach opancerzonych kończąc.

Każdy z nas ma swoje ulubione miejsca. Powodem jest zawsze szczególnego, wyjątkowego. A co jest magnesem przyciągającym do Was gości?

Głównymi atutami Hotelu Amax jest jego malownicze położenie w sercu Mazur, nad samym brzegiem jeziora w sąsiedztwie Puszczy Piskiej. Jednak całą rzeszę klientów zjednaliśmy sobie świetną, opartą na bogactwie okolicznych jezior i lasów kuchnią. Goście często kontaktują się z nami po dłuższym czasie planując kolejny przyjazd i dopytują, czy nadal podajemy ten świetny żurek na wędzące lub sandacza z szyjkami rakowymi, którego smaku nigdy nie zapomną. Często wręcz proszą naszego Szefa Kuchni o zdradzenie przepisu konkretnych, serwowanych w naszej restauracji dań.

Nie mogę też nie wspomnieć o naszym kompleksie SPA, szczególnie, że po jego modernizacji w 2011 roku zyskaliśmy spore grono nowych gości zachwyconych aranżacją i wystrojem wnętrz oraz niespotykaną ofertą zabiegów, szczególnie tych naturalnych, które zawierają nasze lokalnie pozyskiwane składniki (żurawina i miód).

Ze względu na funkcję, którą pełnię w Hotelu Amax otrzymuję dużą liczbę telefonów, e maili oraz informacji otrzymanych wprost od gości o niespotykanej elastyczności i profesjonalizmie naszych pracowników, którzy w swoich działaniach kierują się strategią „Zadowolonego Gościa”. Dzięki temu nasz hotel jest miejscem gwarantującym pobyt w ciepłej atmosferze niezależnie od pory roku, pogody i charakteru pobytu.

Sukces, jaki do tej pory odniósł Hotel Amax na rynku usług turystycznych jak i konferencyjno-szkoleniowych to nie tylko wspaniałe wnętrza, SPA czy szeroki wachlarz usług, ale przede wszystkim profesjonalnie wyszkolony, od wielu lat niezmieniający się zespół ludzi.

My w Kontekst HR International Group wielokrotnie organizowaliśmy szkolenia dla naszych klientów w Hotelu Amax i wiemy dobrze, że tu szkolenia smakują wyśmienicie.

Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia przy następnych projektach.

Więcej informacji o Hotelu Amax: www.hotel-amax.pl