Ważne pytania HR

Lubię tę historię.

Albert Einstein prowadził kiedyś pisemny egzamin dla studentów drugiego roku fizyki na Uniwersytecie w Princeton. Po zakończeniu zebrał prace studentów i skierował się do swojego gabinetu. Obok szedł jego asystent, wyraźnie czymś podenerwowany. Einstein to dostrzegł i zapytał:

– Co się panu stało?

Asystent głęboko odetchnął tak, jakby zbierał wszystkie tkwiące w nim siły, aż wreszcie powiedział:

– Panie profesorze, czy pytania, jakie podyktował pan studentom w tym roku, to nie były te same pytania, na które odpowiadali rok temu?

– Dokładnie te same – odpowiedział spokojnie Einstein.

– Ale jak pan może dawać studentom na egzaminie dwa lata z rzędu te same pytania? – oburzał się asystent.

– Bo widzi pan – tłumaczył Albert Einstein – od ubiegłego roku odpowiedzi się zmieniły…

Ta historia jest dla mnie świetnym odzwierciedleniem dzisiejszej sytuacji HRM. Odpowiedzi na wiele pytań ulegają na naszych oczach zmianie. I dlatego HR lunch meetingi są miejscem formułowania odpowiedzi na najważniejsze pytania branży zarządzania zasobami ludzkimi. Nie ważne jest to, ile właściwych pytań zadamy na temat współczesnego HR-u, ale to, ile trafnych odpowiedzi na nie znajdziemy. To idea przewodnia naszych spotkań!

HR lunch meeting w Warszawie (25 listopada) będzie podsumowaniem dyskusji prowadzonej przez cały rok w różnych miastach Polski. Zbierzemy najważniejsze wnioski dotyczące zachodzących zmian w branży HRM sformułowane w Gdańsku, Krakowie, Rzeszowie, Poznaniu i Wrocławiu. Odpowiemy na pytanie: jak działy HR mogą wspierać elastyczność biznesu? W dzisiejszych trudnych czasach trafna odpowiedź na to pytanie warta jest wielkich pieniędzy!

Spotkajmy się zatem w gronie ponad stu dyrektorów i menedżerów HR-u z całej Polski i wspólnie poszukajmy odpowiedzi na ważne pytania branży HR.

Do zobaczenia 25 listopada w Warszawie!

Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie www.hrlunchmeeting.pl