Możliwe, czy niemożliwe?

Grudzień kojarzy mi się z czasem prezentów. I pewną historią, związaną z ich pakowaniem. Moja znajoma, chcąc zapakować podarunek, przymierzyła do prezentu ozdobną papierową torebkę, a ponieważ ta nie pasowała, położyła torebkę obok prezentu i wyszła do innego pokoju po nieco większą. W tym czasie do pomieszczenia wszedł mąż mojej znajomej i włożył prezent do leżącej obok torebki. Kiedy moja znajoma wróciła do pokoju z nową torebką, mocno się zdziwiła, gdy zobaczyła zapakowany prezent. Powiedziała wówczas: „O?! Jak to zrobiłeś? Przecież się nie dało włożyć do torebki!”. Jej mąż odpowiedział: „No nie wiem. Po prostu włożyłem. Nie wiedziałem, że się nie da”.

Da się, czy się nie da? Możliwe, czy niemożliwe? Pewne ograniczenia, istnieją w jedynie w naszej głowie. I warto je czasem przełamywać, po to, by tworzyć coś nowego, ciekawego, pożytecznego. By doświadczać cudownego uczucia: „dało się”, „udało mi się”, „pokonałem siebie”, „osiągnąłem to, o czym marzyłem”.

Grudzień to nie tylko miesiąc prezentów, to również czas refleksji i podsumowania – co mi się udało w tym roku zrobić, które z marzeń z zrealizować, co się nie udało, co było ciekawego, niespodziewanego? To również czas planowania i snucia marzeń na kolejny rok. Warto, tworząc przyszłoroczne plany, nie ograniczać swoich wizji i mówić „to się nie da”, „to nie jest możliwe”. Lepiej stwierdzać „to się uda”, „zrobię to”, „osiągnę to, co planuję”.

W planowaniu przyszłości może nam pomóc strategia, stosowana przez Walta Disneya, który tworząc swoje wizje nie ograniczał wyobraźni (strategia została opisana w artykule „Strategia Disneya”).

Nie sądzę, by ktokolwiek był na tyle mądry, aby ocenić, co jest możliwe, a co nie” powiedział Henry Ford. Pamiętajmy o tym nie tylko w grudniu i podczas planowania kolejnego roku. Niech to będzie hasło naszego działania!

Pobierz tapety w zależności od twojego rozmiaru ekranu

800×600  (lub wersja 2, bez kalendarza)

1024×768 (lub wersja 2, bez kalendarza)

1280×800 (lub wersja 2, bezkalendarza)

1280×1024 (lub wersja 2, bez kalendarza)

1440×900 (lub wersja 2, bez kalendarza)

W zależności od systemu, z jakiego korzystacie, instrukcje do zmiany tapety na pulpit znajdziecie pod następującymi linkami: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OSX.