Nowy rok – nowe możliwości

Nowy rok - nowe możliwości

Nowy rok to naturalna cezura, która pozwala odciąć się od przeszłości i odważnie spojrzeć w przyszłość.

Bez względu na to, co robiłeś w 2018 roku, jakie odniosłeś sukcesy i jakie poniosłeś porażki, rok 2019 otwiera przed tobą szansę na zmianę. Jedyny kłopot w tym, że ta zmiana nie przyjdzie do ciebie sama, że to ty musisz sprawić, by twoje zamierzenia zostały zrealizowane.

Jak powiedziało Zimowe Jagnię z powieści Leonie Swann „Triumf owiec”:

„Jeśli życzysz sobie, żeby coś się stało, to musisz się zatroszczyć o to, żeby się stało”.

A czy ty życzysz sobie, żeby w 2019 roku zrealizowały się twoje marzenia?

Jeśli tak, proponuję pięciopunktową metodę, która nada impet twoim działaniom.

1. Określ swoje cele na 2019 rok. Zadbaj o to, by każdy z tych celów był zapisany w pierwszej osobie liczby pojedynczej w czasie teraźniejszym i zawierał jednoznaczny element mierzalny (np. trzy razy w tygodniu przebiegam po 5 kilometrów).

2. Do każdego celu zrób listę czynności, które musisz wykonać, by te cele osiągnąć. Zdecyduj, które z tych czynności musisz wykonywać codzienne, które raz lub kilka razy w tygodniu itd. Na każdy miesiąc sporządź listę kontrolną, w której będziesz odznaczać wykonanie kolejnych działań.

3. Podziel czas każdego dnia na bloki, w których zajmujesz się tylko jedną aktywnością. Zadbaj o wyeliminowanie wszelkich rozpraszaczy, by skoncentrować się na jednym działaniu. Dzięki temu będziesz szybki i skuteczny.

4. Zaczynaj od zadań, których nie lubisz robić. Nie odkładaj ich na później.

Najważniejszy punkt! 5. Konsekwentnie trzymaj się swojego planu.

Te pięć punktów może zmienić twoje życie. Wszystko zależy od ciebie. Czy wykorzystasz swoją szansę?

PS Jeśli chcesz, możesz użyć arkusza, który ułatwi planowanie według pięciu punktów. Jest to specjalnie opracowany sposób na codzienne monitorowanie realizacji własnych celów i wizualną kontrolę.

Pobierz arkusz ułatwiający planowanie według pięciu punktów (plik PDF)