Przywództwo w biznesie

Sześć wartości legło u podstaw Kontekst HR International Group.

Pięć z nich : etyka, ludzie, praktyka, innowacyjność i elastyczność i omówiliśmy w poprzednich artykułach. Dzisiaj czas poruszyć ostatnią z nich…

Myślę o PRZYWÓDZTWIE.

Jak rozumiemy pojęcie przywództwa w biznesie?

Nieoceniony Tom Peters w swojej książce pt. „Biznes od nowa” napisał, że „wspaniali liderzy nie są wielcy tylko dzięki temu, że przewodzą ludziom. Są wielcy przede wszystkim dlatego, że znakomicie nakłaniają innych do podejmowania nowych podróży ku Niewyobrażalnym Obszarom”. Te słowa w przepiękny sposób oddają sens przywództwa, o jakim marzymy dla Kontekst HR International Group. Dla nas bowiem przywództwo to stałe doskonalenie jakości naszego know-how, warsztatu trenerskiego i obsługi klienta. Po co? Bo pragniemy być firmą, która wyznacza standardy jakości na rynku badań, doradztwa i szkoleń w Polsce. Chcemy zapraszać klientów w niesamowitą, pełną pasji i radości podróż do doskonałości. Wierzymy, że tylko w ten sposób możemy być pomocni klientom w osiąganiu przez nich wymarzonych wyników. Teraz i w przyszłości.

A wymagania rosną. Z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, z tygodnia na tydzień i z dnia na dzień. To, co było uważane za wybitne osiągnięcie 100 lat temu, dzisiaj wydaje się banalne. Czy wiecie, że zwycięzca biegu na 100 metrów mężczyzn podczas igrzysk olimpijskich w 1908 roku pokonał ten dystans w czasie 22,6 sekundy? Dzisiaj taki wynik bez trudu osiągają… gimnazjaliści. Inny przykład: kiedy Piotr Czajkowski w 1878 roku skończył komponować swój koncert skrzypcowy D-dur, utwór ten uchodził za niemożliwy do zagrania. Dzisiaj grają go uczniowie każdego konserwatorium na świecie.

Jestem człowiekiem cytatów. Mam pewność, że w słowach tkwi jakaś nieodgadniona siła, energia popychająca ludzi we właściwym kierunku. W cytatach znajduję ważne dla mnie myśli, czerpię z nich inspirację. Mam oczywiście swoje ulubione „złote myśli”. Jedną z nich są słowa wypowiedziane przez Bruce’a Bartona. Powiedział on: „Jeśli okres szczęścia i dobrobytu ma kiedykolwiek nadejść, stanie się to dzięki rozwojowi biznesu”. My w Kontekst HR International Group podzielamy to przekonanie. I dlatego z całych sił wspieramy biznes naszych klientów wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem. To nasz osobisty wkład w rozwój dobrobytu i szczęścia na Ziemi.

Właśnie tak rozumiemy nasze przywództwo!