Różne oblicza e-learningu w Kontekst HR

Sprawdzają i utrwalają wiedzę, pozwalają na pracę indywidualną w czasie dogodnym dla uczestnika, są atrakcyjną pomocą w przyswajaniu informacji, wspierają efekty działań rozwojowych w organizacji – tak scharakteryzowaliśmy nasze szkolenia e-learningowe. Są one rodzajem szkolenia za pośrednictwem internetu, choć pozbawionego interakcji uczestników z prowadzącym. Wykorzystujemy w nich takie techniki, jak: filmy, slajdy z nagranym komentarzem, e-booki, audiobooki, ćwiczenia, testy, rysowanie na flipcharcie, demonstracje, wykład.

Więcej szczegółów odnośnie naszego programu e-szkoleń znajdziesz pod tym adresem.

Dla naszych klientów mamy specjalną platformę wiedzy HR Business Partner Club, która pozwala na korzystanie z ogromnego zasobu wielu ciekawych artykułów, e-booków, audio-booków i filmów. Więcej informacji o klubie znajduje się pod tym linkiem.

Ale to jeszcze nie koniec naszych propozycji.

Dla tych, którzy chcą czegoś więcej mamy formułę, którą nazwaliśmy e-learning z feedbackiem trenera. Składa się ona z dwóch elementów: 1) szkolenia e-learningowego, kiedy uczestnik uczy się w wybranym przez siebie czasie; 2) sesji feedbackowej z trenerem (20-30 min) w formie wideorozmowy, która odbywa się w czasie rzeczywistym po zakończeniu e-learningu. Podczas takiej rozmowy można nie tylko uporządkować zdobytą wiedzę i umiejętności, ale także wyznaczyć sobie cele rozwojowe. Obecność trenera-eksperta wzmacnia skuteczność procesu edukacyjnego i pozwala uczestnikowi na wyjaśnienie wątpliwości, które pojawiły się podczas nauki, oraz na ukierunkowanie i zaplanowanie dalszych działań.

Trzecią, najbardziej zaawansowaną formułą jest webinarium (inaczej: webinar), czyli transmitowane na żywo szkolenie internetowe. Zakłada ono obecność w czasie rzeczywistym prowadzącego i uczestników. Podczas webinarium wykorzystujemy różne techniki:, slajdy, ćwiczenia, dyskusję, demonstracje, pracę zespołową, testy, pisanie na flipcharcie. Tu możliwych jest kilka wariantów, uzależnionych od stopnia zaangażowania uczestników: bez interakcji z prowadzącym, z ograniczoną (np. tylko czat) lub pełną interakcją, kiedy uczestnicy wspólnie komentują, wypowiadają się czy wykonują zadania w grupach. Webinarium, zwłaszcza w tym trzecim wariancie, najbardziej przypomina tradycyjne zajęcia znane z sali szkoleniowej. I to sprawia, że jego skuteczność w osiąganiu celów szkoleniowych jest bardzo wysoka.

E-learning, który proponuje klientom Kontekst HR, ma różne oblicza. Wybierz to, które najbardziej jest potrzebne Tobie i Twojej organizacji.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie szkoleń e-learningowych.