Wiosenne HR web meetingi

Zapraszamy na serię trzech spotkań online o najważniejszych zadaniach HR w okresie pandemii koronawirusa:

  • 23 kwietnia, godz. 15.00-16.30, pt. „HR partnerem na trudne czasy. Jak dzisiaj realizować tę rolę?”
  • 7 maja, godz. 15.00-16.30, pt. „Jak dzisiaj organizacje powinny pracować nad morale, motywacją i zaangażowaniem pracowników?”
  • 21 maja, godz. 15.00-16.30, pt. „Jak wykorzystać dzisiejszą sytuację do budowania i wzmacniania kultury organizacyjnej?”.

To czas na dyskusję i wymianę pomysłów z praktykami HR oraz na znalezienie inspiracji do pracy. HR web meeting to wyjątkowe 90 minut dla HR business partnerów, dyrektorów, menedżerów i specjalistów HR!

HR partnerem na trudne czasy. Jak dzisiaj realizować tę rolę? (23.04)

Naprawdę duże zmiany nie pozwalają na neutralną postawę. To czas próby, w której zyskujesz lub tracisz. Możesz próbować przeczekać trudny czas lub zakasać rękawy i działać, wnosząc wartość dodaną do organizacji. To może być wyjątkowa szansa na powrót do promowanych przez HR rozwiązań i procesów.

W trakcie HR web meetingu wypracujemy m.in. pięć zasad partnerstwa HR w czasach podejmowania trudnych decyzji.

Jak dzisiaj organizacje powinny pracować nad morale, motywacją i zaangażowaniem pracowników? (7.05)

Jednych dotknął kryzys, inni zostali w pełni zmobilizowani i korzystają z nowych możliwości. Wszystko na to wskazuje, że w ciągu kilku tygodni rynek pracownika zmienił się w rynek pracodawcy. W każdym przypadku ludzie ponoszą jednak duże koszty emocjonalne. Jak radzić sobie z lękiem o przyszłość? Jak zapanować nad ryzykiem nadużywania władzy przez niektórych menedżerów? Na jaki model przywództwa jest dzisiaj miejsce?

Podczas HR web meetingu wypracujemy pięć sposobów na wzmacnianie motywacji i zaangażowania zespołu.

Jak wykorzystać dzisiejszą sytuację do budowania i wzmacniania kultury organizacyjnej? (21.05)

„Kuj żelazo, póki gorące” – mówi znane powiedzenie. Wydaje się, że trudne czasy to znakomity moment na zarządzanie przez wartości. Wzmacnianie kultury organizacyjnej to również duże pole do pracy, ale i szansa dla HR. Dzisiaj możemy zacząć powoli odpowiadać na pytania: Na ile wartości, które do tej pory reprezentowała nasza organizacja, sprawdziły się w praktyce? Jakie wnioski wynikają dla nas z ostatniego okresu? Jak wprowadzać wartości do codziennego działania? Które to powinny być wartości?

Podczas HR web meetingu wypracujemy pięć wskazówek do pracy z wartościami w organizacji.

Mailowe zgłoszenia udziału w HR web meetingach przyjmuje Agnieszka Więckowska (e-mail: agnieszka.wieckowska@konteksthr.pl).