Sprzedaż staje się prosta

Kiedyś to było fajnie sprzedawać. Cokolwiek się wyprodukowało, wszystko schodziło na pniu… Kiedy zagłębimy się w historię sprzedaży, to jej początki polegały na handlu wymiennym (nikt wtedy nie patrzył na cenę, koszt, zwrot z inwestycji itp.). Potem wynaleziono pieniądz, ale nadal towarów nie było zbyt wiele, dlatego zawsze ich pożądano. Rozwój przemysłu umożliwił produkowanie wielu dóbr w szybkim czasie. Pojawiła się konkurencja, tania siła robocza, nasycenie rynku, badania marketingowe… i coraz bardziej wyedukowani klienci. Wymyślono różne modele sprzedaży, sprzedaż transakcyjną, konsultacyjną, strategiczną…

Warto, by nasi sprzedawcy o tym wiedzieli, by rozumieli świat w którym się poruszają i potrafili się do niego dopasować. Ważne, żeby rozumieli swoją rolę i lubili ludzi, bo: „Jeśli naprawdę lubisz ludzi i pragniesz im pomagać, sprzedaż staje się prosta”.

O tym najważniejszym przesłaniu ma nam przypominać tapeta lipcowa. Ale dlaczego nam? – powiedzą niektórzy z Państwa. – Przecież nie jesteśmy handlowcami, a niektórzy z nas nie mają w swojej firmie nawet do czynienia ze sprzedażą? No tak, może akurat nie sprzedajemy konkretnych przedmiotów, ale zwykle sprzedajemy swoje usługi, swoje działanie… A to zwykle jest lepsze, przychodzi nam z łatwością i jest prostsze, gdy lubimy ludzi, dla których coś robimy – którym „sprzedajemy” swój czas i zaangażowanie.

Pobierz tapety w zależności od twojego rozmiaru ekranu

800×600 (lub wersja 2, bez kalendarza)

1024×768 (lub wersja 2, bez kalendarza)

1280×800 (lub wersja 2, bez kalendarza)

1280×1024 (lub wersja 2, bez kalendarza)

1440×900 (lub wersja 2, bez kalendarza)

W zależności od systemu, z jakiego korzystacie, instrukcje do zmiany tapety na pulpit znajdziecie pod następującymi linkami: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OSX.